Pärlitest

Meie tootevalikust leiad kvaliteetseid Hiinas toodetud mageveepärle.

Nagu nimi ütleb, kasvavad  mageveepärlid magedas jõe- või järvevees. Kõige suurem mageveepärlite tootja on Hiina. Ka inimese abiga kasvatatud mageveepärle saab nimetada naturaalseteks pärliteks, sest kogu pärlmutterkihi tekkimise protsess on looduslik. Mageveepärlid kasvavad jõekarpide ehk mussel’ite sees, mis on kuni 25 cm suurused ning pärle võib seal sees kasvada kuni 30 tükki.

Mageveepärli muudab eriliseks see, et neid kasvatatakse tuumata – samast karbist pärit pärlmutterterakesele hakkab karp kasvatama pärlmutterkihti.

Pärlite hindamisel arvestatakse suurust, värvust, kuju, pinna kvaliteeti ja läiget. Kõik need faktorid mängivad hinna kujunemisel võrdset rolli.
• Kultiveeritud mageveepärlite suurus on kuni 10 mm – erandiks on pärlid, mille kasvatamisel on kasutatud ka tuuma. Tavaliselt jääb suurus 8.00-9.00 mm vahele.
• Mageveepärlite loomulik värvus on hele – valge, roosakas, kreemjas. Kõik tumedamat tooni mageveepärlid on värvitud. Loomuliku värvimata tumeda tooniga on vaid soolase vee pärlid.
• Pärli kuju võib olla ümmargune, tilgakujuline, ovaalne või barokne. Barokkpärlid on väga ebakorrapärase kujuga ning sarnase väljanägemisega pärlite leidmine võib olla üsna keerukas.

Kuidas ära tunda ehtsat pärli?

Lihtsad ja käepärased meetodid, mille abil igaühel on võimalik pärli ehedust hinnata:

• Ehtsal pärlil on läikiva pärlmutterkihi pinnalt nähtav peegeldus. Ka kvaliteetsetelt fotodelt saab peegelduse järgi aimu pärli ehtsusest.
• Kaht ehtsat pärli kokku hõõrudes tekib kraapiv tunne – pärlid ei libise, nende hõõrdepind on sõmer. Kui pärlid libisevad kergelt üle üksteise ning mingit hõõrdumist ei teki, on tegemist kas klaasist või plastist kunstliku pärliga. (NB! Mitte liiga tugevalt hõõruda, see kahjustab pärlmutterkihti)
• Kunstlikud pärlid on liiga täiuslikud. Naturaalsete pärlite võlu peitub nende ebatäiuslikkuses – neil on alati väikeseid täkkeid või eripärasid. Iga pärl on ainulaadne ja kordumatu! Kui Sinu pärlid on ka lähemal vaatlusel liiga täiuslikud ja ühesugused, on põhjust kahelda nende ehtsuses.

Kahtluste korral tuleks kindlasti küsida eksperthinnangut.

Kuidas oma pärlehteid hooldada?

Pärlitest ehted on õrnad ja elegantsed ning vajavad ka vastavat hoolt ja tähelepanu. Pärlid ei kannata kuuma, niiskust ega happeid ja nende parima säilimise nimel tuleks meeles pidada järgnevaid juhtnööre:

• Ära mine pärlitega duši alla ega sauna.
• Ära hoia pärle vannitoas, sealne niiske õhk ei mõju pärlitele hästi.
• Ära piserda pärlitele parfüümi, see põhjustab nende tuhmumist.
• Ära kanna pärlitest käekeed, kui pesed nõusid või käsitled kodukeemiat, mis võib sattuda pärlitele.
• Hoia pärle ehtekarbis või siidkotikeses, mis kaitseb neid kriimustuste ja tuhmumise eest.

Pärlid on täiuslikult ebatäiuslikud – iga pärl on ainulaadne ja kordumatu! Tee kaunis kingitus oma kõige kallimatele ning toeta seeläbi ka pandasid!